Produkty dla cieląt

Cielęta to inwestycja w przyszłość gospodarstwa

Wiemy, jak istotny dla prawidłowego rozwoju cieląt jest pierwszy okres ich życia, dlatego w swojej ofercie posiadamy preparaty mlekozastępcze dla cieląt Milky. W skład linii milky wchodzą 3 innowacyjne preparaty: Mleczny Start, Neomilk oraz Neomlek.
Charakteryzują się one:
- chętnym pobieraniem przez cielęta
- bogatym źródłem makro- i mikroelementów
- dobrą rozpuszczalnością w wodzie
- wysokim poziomem laktozy.
Prawidłowy odchów cieląt to przede wszystkim odpowiednio dobrane produkty, które przy właściwym stosowaniu zapewniają osiągnięcie sukcesu.
Poniżej przedstawiamy schemat żywienia cieląt z wykorzystaniem naszych preparatów mlekozastępczych oraz pasz starterowych dla cieląt.


Warto wspomnieć, że najważniejszym czynnikiem determinującym sukces odchowu jest właściwe odpojenie cieląt siarą. Stanowi on dość krótki okres odchowu, jednak ma największy wpływ na tempo rozwoju.
Stosując preparaty mlekozastępcze w żywieniu cieląt należy pamiętać o kilku złotych zasadach:
• odpowiedni dobór preparatu do wieku cieląt
• pojenie za pomocą wiader ze smoczkiem
• zachowanie właściwej temperatury rozpuszczania preparatu oraz podawanego pójła
• odpowiednia kolejność pojenia cieląt
• właściwa koncentracja preparatu na litr wody
• utrzymanie prawidłowej higieny poprzez: mycie wiader oraz przyrządów do mieszania, opróżnianie smoczków, itp.Sukces w odchowie to składowa wielu czynników.

Zachęcamy do ich analizy w swoim gospodarstwie i kontaktu z naszymi doradcami, którzy chętnie podzielą się z Państwem wiedzą i doświadczeniem. Dzięki naszym rozwiązaniom osiągnięcie sukcesu w odchowie cieląt staje się łatwiejsze.


Pasze dla cieląt zajmują w naszej ofercie specjalne miejsce. Doskonale wiemy, że poprzez odpowiednie żywienie młodych zwierząt wpływamy na ich przyszłą wydajność. Nasze produkty wyróżniają się wysoką smakowitością, przez co są chętnie pobierane przez zwierzęta. Właścia struktura i skład mieszanek wpływają na efektywny rozwój przewodu pokarmowego, a w szczególności rozwój żwacza. Dzięki swojej unikalnej formule wspomagają budowanie odporności czynnej, co bezpośrednio przekłada się na znakomite wyniki.
Top