BYDŁO - CIELAKI

NOWOŚĆ - CIELAK WIGOR

Cielak WIGOR to koncentrat stworzony do samodzielnego przygotowania pasz typu CJ oraz suchego TMR-u. Mieszankę cechuje jasny kolor, przyjemny zapach oraz prosty skład. Zalecane użycie mieszanki to 20-35% w mieszance treściwej. Podczas przygotowania paszy sypkiej trzeba pamiętać o tym aby użyty śrut nie był zbyt miałki, gdyż ma on niekorzystny wpływ na rozwój żwacza. Pylenie drażni również nozdrza cieląt co skutkuje słabym pobieraniem mieszanki.

Przygotowując mieszankę typu suchy TMR koniecznie należy mieć na uwadze, aby frakcja użytych surowców była odpowiednia. Najlepiej, aby zboża zostały rozdrobnione gniotownikiem, natomiast słoma i siano powinny mieć długość około 2-3 cm.
Koncentrat Cielak WIGOR posiada wysoki poziom witamin oraz makro- i mikroelementów, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju zwierząt. Największe problemy z dostępnością tych składników występuje w momencie zmiany odporności biernej w czynną, dlatego tak ważne jest, aby szczególnie w tym okresie zadbać o właściwą ich suplementację. Wysoka smakowitość produktu powoduje, że mieszanki są chętnie pobierane i już po kilku tygodniach cielęta są w stanie pobierać ponad 1 kg paszy CJ bądź suchego TMR-u dziennie, co przyczynia się do szybkiego rozwoju żwacza. Dzięki temu podawane pasze objętościowe zostają efektywnie wykorzystane.

W każdym gospodarstwie odchów cieląt różni się od siebie, jednak przyświeca nam ten sam cel- zdrowe, piękne oraz wyrośnięte cielęta.
Koncentrat Cielak WIGOR to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy w swoim gospodarstwie chcą stosować jeden produkt zarówno dla młodszych jak i starszych zwierząt, gdyż produkt ten z powodzeniem można stosować również w przypadku bydła opasowego.
Szczegółowe informacje o produkcie dostępne są u doradców żywieniowych oraz dystrybutorów.

Cielęta

Szczególne miejsce w naszej ofercie zajmują pasze dla cieląt. Poprzez właściwe żywienie zwierząt mamy wpływ na ich przyszłą produkcyjność. Zdajemy sobie sprawę, że bezproblemowy odchów jest priorytetem każdego gospodarstwa, dlatego dbamy o nawet najmniejszy szczegół podczas produkcji naszych pasz, wykorzystując do ich przygotowania jedynie sprawdzone składniki oraz najlepsze rozwiązania.

Pasze treściwe dla cieląt

Dzięki naszym rozwiązaniom cielęta wcześnie i chętnie pobierają pasze treściwe, osiągają wysokie przyrosty oraz charakteryzują się optymalnym rozwojem.

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Proponowane przez naszą firmę preparaty mlekozastępcze charakteryzują się doskonałą rozpuszczalnością, smakowitością, są dostosowane do wieku cieląt, pozwalają szybko i efektywnie odchować cielęta.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy mieszanki dla bydła posiadają status pasz niezmodyfikowanych genetycznie?

  Od ponad trzech lat z powodzeniem produkujemy mieszanki paszowe dla bydła wyłącznie z surowców niezmodyfikowanych genetycznie zgodnie z najnowszymi wymogami prawnymi. Posiadamy niezbędne certyfikaty i ciągle monitorujemy rynek mleka.

 • Czy w Neorolu można wykonać badanie paszy objętościowej?

  Oczywiście, nowoczesne laboratorium którym dysponujemy pozwala na analizę zarówno pasz treściwych, jak i objętościowych.

 • Jest wiele firm paszowych, dlaczego wybrać Neorol?

  Uważamy, że odpowiedzią są: wiedza, doświadczenie, odpowiedzialni i charyzmatyczni ludzie, a także bogata oferta produktów dla bydła pozwalają nam opracować indywidualne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa. To dzięki tym czynnikom lista naszych zadowolonych klientów ciągle rośnie.

 • Czy w ofercie Neorolu są jakieś nowości?

  Dzięki stałemu kontaktowi z naszymi hodowcami wiemy, czego klienci poszukują, a także nad czym należy pracować. Ostatnim produktem opracowanym przy udziale hodowców jest NeoProtector T - mieszanka paszowa uzupełniająca z solami anionowymi dla krów zasuszonych, która doskonale sprawdza się w terenie.

Top