Miesiące letnie niosą ze sobą wiele zagrożeń w produkcji trzody chlewnej. Wysoka temperatura, zmieniające się warunki mikroklimatu chlewni potrafią pogorszyć wyniki produkcyjne zwierząt. Wyprzedzając ten fakt Firma Neorol Sp. z o.o. w trosce o zwierzęta i spokój klientów, postanowiła dodać do swoich produktów specjalnie zoptymalizowany kompleks składający się z: witaminy C, witaminy B6 i magnezu.

Witamina C jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcego. W okresie letnim Witamina C redukuje skutki działania stresu cieplnego. Ponadto wspomaga działanie układu immunologicznego, bierze udział w utrzymaniu równowagi oksydo-redukcyjnej, procesie krzepnięcia krwi oraz działa jako silny przeciwutleniacz skutecznie wiążąc wolne rodniki.

Magnez w żywieniu trzody chlewnej w głównej mierze działa uspokajająco i obniża stres w wyniku czego ogranicza występowanie kanibalizmu, strat podczas transportu, oraz złej jakości mięsa.

Witamina B6 uczestniczy w tworzeniu przeciwciał dzięki czemu podnosi odporność organizmu. Odpowiada również za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz bierze udział w procesie przemiany białka.

Warto pamiętać, że jak co roku Firma Neorol Sp. z o.o. w okresie letnim dodaje do swoich produktów specjalną kompozycję enzymatyczną umożliwiającą wykorzystywanie świeżych zbóż w paszy dla trzody chlewnej.